Kalite Belgelerimiz

KALİTE BELGELERİMİZ

Solide, 15 yıllık birikimi ile asbestle ve asbestli ortamlarda çalışma yapılması konusunda büyük bilgi ve deneyime sahiptir. Solide, bir Hollanda firması olan SGS INTRON tarafından yetkilendirilmiş ve L-548 ve I-268 belgeleri ile sertifikalanmış olup, Türkiye’de faaliyet gösteriyor olması nedeni ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından denetlenmektedir.

Solide ayrıca; 26 Aralık 2003 tarihli  Resmi Gazetede 25328 sayı ile yayınlanmış olan “Asbestle Çalışmalarda Sağlık ve Güvenlik Önlemleri Hakkında Yönetmelik” hükümleri ve 17 Şubat 2004 tarih ve 25328 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan değişiklik hükümlerine uygun olarak da faaliyetlerini yürütmektedir.

Solide, SC-540’a göre binalar, tesisler, gemiler, her türlü malzeme ve montajlar için asbest araştırması yapılması ve envanter hazırlanması konusunda sertifikalandırılmış ve yetkilendirilmiştir. Asbest araştırmasını takiben hazırlanacak envanterin tamamlanmasını takiben, Solide talep edilmesi durumunda çözüm ortağı ile birlikte asbest söküm ve asbestten arındırma görevlerini de icra eder.